czwartek, 22 grudnia 2011

Opony zimowe założone

245/75/16 Goodyear Wrangler wielosezonowe



Fajnie się jeździ mimo że było tak ślisko 


sobota, 17 grudnia 2011

Samochód już zrobiony wystarczyło zmienić komputer
pasuje każdy przedliftowy z silnikiem 4.0l

Teraz mam taki od Jeep-a XJ i działa


Większość na forum mówiła że zapłonu się nie ustawia lub podawali jakieś skomplikowane pomysły
Zapłon się ustawia po wyjęciu aparatu zapłonowego wystarczy go włożyć znów i zapłon przestawiony jako że nie chciało mi się kombinować śrubokrętem to aby go ustawić wyciągałem i wkładałem aparat i za każdym razem przestawiał się o raz jak już szukałem odpowiedniego miejsca to aby tego nie odkręcać brat dociskał czymś aparat i go odpalaliśmy aż zadziałało wydaje mi się że sprawa dość prosta


dodatkowo oddałem samochód na naprawę luzów na kierownicy i ruszającego się koła
miałem nadzieję że sprawa będzie prosta. Luzy to sworznie na zwrotnicy a ruszające się koło to półoś do wymiany więc fajnie jest.

Dodatkowo przy wymianie termostatu rozsypała się pompa wody i też idzie do wymiany

okazało się że do 4L były dwa rodzaje pomp wody i najłatwiej to zmierzyć rozstaw śrub do mocowania paska osprzętu jedna to 70mm a drugie to 50mm

wtorek, 15 listopada 2011

Problem nadal mi został

Dziś przeszczep aparatu zapłonowego niestety bez powodzenia nadal to samo się dzieje to samo

Ostatnia próba to zmiana komputera


Mój wygląda tak
widziałem kilka rodzajów komputerów więc trzeba na to też uważać
ogólnie zastanawiam się czy ECU musi być inne jeśli mam skrzynię AW4
czujnik położenia wału na ruskich stronach widziałem że jest inny.

Dziś poczytałem i wpadł mi fajny pomysł jak sprawdzić czujnik położenia wału gdyż jest on w takim głupim miejscu że nie można się tam prawie dostać i go miernikiem przwalić.
 
Otóż w moim przypadku nie zawsze można zrobić kluczykowanie ale wtedy można odłączyć czujnik położenia wału i teoretycznie powinniśmy móc zrobić kluczykowanie wiadomo że nam nie odpali ale możemy przeskoczyć check engine


piątek, 4 listopada 2011

testy napędu na 4 koła Honda, VW, Subaru

Zapraszam do obejrzenia bo jest pokazane jak nas robią w butelkę.
Na szczęście mam Jeepa :)

Mosty w Jeepie

W moim jeepie występują mosty

Mosty można poznać po deklu

DANA 30


DANA 35 (bez LSD*)







LSD - LIMITED SLIP DIFFERENTIAL

Mechanizm różnicowy ze zwiększonym tarciem wewnętrznym. Dzięki temu systemowi mechanizm różnicowy przekazuje moment obrotowy na oba koła osi napędowej mimo, że koła znajdują się na nawierzchniach o różnych współczynnikach przyczepności. Nie jest to blokada 100%



czwartek, 3 listopada 2011

Pakiet startowy? co to jest ?

Co to w ogóle jest pakiet startowy ?


- wymiana oleju silnikowego
- wymiana oleju w skrzyni biegów
- wymiana filtra oleju

- wymiana filtra oleju skrzyni biegów
- wymiana filtra paliwa
- wymiana filtra powietrza
- wymiana filtra kabinowego (jeśli jest)
- nabicie i ogrzybienie klimatyzacji

- wymiana kopułki, palca, przewodów wysokiego napięcia, świec zapłonowych

- wymiana oleju w mostach (trzeba pamiętać że niektóre mogą mieć LSD)


Oczywiście nie mogę się popisać iż zrobiłem wszystko we wstępnym wyliczeniu wyszło mi około 1500zł.



Aparat zapłonowy

Podczas awarii okazało się iż mój jeep ma inny aparat zapłonowy niż większość oferowanych w internecie co mnie zdziwiło bo kupiłem czujnik Halla który nie pasował do mojego jeep-a

Zastanawiałem się czy ten drugi model aparatu zapłonowego by pasował ale szkoda mi chwilowo pieniędzy na ryzykowanie

Dziś wstępnie umówiłem się na zakup aparatu zapłonowego po fajnej cenie 150zł
wiadomo używka

Znalazłem podobny temat na forum jeepa i mam nadzieję że sprawa zostanie zamknięta


Mój aparat zapłonowy. Widać kabel od czujnika Halla idzie ale gdzie ten czujnik ?
okazuje się że to kawałek blaszki.
Kupiłem czujnik Halla jedyny jaki znalazłem i nie pasował
i w tym momencie zrozumiałem że 4L Jeep Grand Cherokee ZJ nie jest równy drugiemu przyznam że się zdziwiłem :)
Obecnie kupuję taki jak mnie interesuje też wtyczka 3 piny


środa, 2 listopada 2011

Opony bieżnikowane

Fakty

  • W Polsce bieżnikuje się rocznie około 100 tysięcy sztuk opon do samochodów ciężarowych, czyli zaledwie 20 % liczby sprzedawanych nowych opon. Procentowy udział bieżnikowanych w rynku opon do samochodów osobowych jest mniejszy. Na zachodzie Europy bieżnikuje się 30-50 % opon do ciężkich pojazdów.
  • W procesie bieżnikowania tylko 20-30 % masy zużytej do produkcji opony zastępują się nową.
  • Istnieją dwie metody bieżnikowania, nazywane potocznie "na zimno" i "na gorąco". Pierwsza polega na dowulkanizowaniu w autoklawie wcześniej odlanego i zwulkanizowanego bieżnika do przygotowanego odpowiednio karkasu. Stosuje się ją tylko w oponach do pojazdów "dużego kalibru". Druga - polega na nałożeniu na przygotowany karkas surowej mieszanki gumowej i następnie wulkanizację w prasie pod wysokim ciśnieniem i temperaturą. Stosuje się ją w oponach diagonalnych i radialnych do samochodów osobowych.
  • Opony poddawane bieżnikowaniu nie mogą być zdarte "do łysego". Bieżnik musi mieć głębokość co najmniej 2-3 mm. Karkasy stanowiące bazę do bieżnikowania nie mogą być starsze niż 7 lat. Większość firm regenerujących opony nie przyjmuje do bieżnikowania opon starszych niz 5 lat.
  • Producenci opon bieżnikowanych przechodzą proces kontroli produkcji przez jednostkę upoważnioną raz do roku, czyli dwukrotnie częściej niż producenci opon nowych.
  • W 1998 roku prezydent USA Bill Clinton podpisał rozporządzenie zobowiązujące instytucje federalne do bieżnikowania opon samochodów służbowych. Takich opon powszechnie używają samochody największego operatora pocztowego (U.S. Postal Service), pojazdy wojskowe, taksówki, pojazdy przedsiębiorstw komunikacji miejskiej, a nawet "święte krowy" amerykańskich dróg, czyli autobusy szkolne.

Zalety

  • Cena niższa o minimum 30 % od najtańszych nowych opon do samochodów osobowych. W przypadku ciężarówek oszczędności są większe.
  • Współczesne opony bieżnikowane mają takie same indeksy prędkości jak opony nowe. W ramach homologacji przechodzą równie surowe testy wytrzymałościowe.
  • Wiele opon bieżnikowanych ma głębszy bieżnik niż seryjne, co może zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia aquaplaningu i co może sprzyjać trakcji w kopnym śniegu w przypadku opon zimowych (wpływając jednocześnie negatywnie na zmniejszenie sztywności klocków bieżnika co ma znaczenie w czasie hamowania, zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni).
  • Optymalnie użytkowane opony ciężarowe można bieżnikować nawet 2-3 razy (w przypadku pojazdów pokonujące znaczne przebiegi roczne), co znacznie obniża koszty ich eksploatacji.
  • Proces bieżnikowania znacznie mniej obciąża środowisko naturalne, niż produkcja nowych. Szacuje się, że do wyprodukowania jednej nowej opony do samochodu osobowego trzeba zużyć 25 litrów ropy naftowej, a do dużego samochodu ciężarowego nawet 90 litrów. W procesie bieżnikowania zużywa się ekwiwalent odpowiednio 6 i 25 litrów ropy.
  • Teoretycznie możliwe jest "uszlachetnienie" opon klasy budżet poprzez wyposażenie ich w bieżnik opon klasy premium, chociaż generalnie zaleca się bieżnikować opony z wyższych półek.

Wady

  • Mniejszy wybór rozmiarów. Nie warto liczyć, że łatwo znajdziemy nietypowy rozmiar bieżnikowanej opony do swojego pojazdu.
  • Współczesne opony osobowe są konstruowane jako opony „o jednym życiu”. W związku z tym konstruktorzy dobierając materiały i budowę karkasu, nie biorą pod uwagę tego, aby wytrzymywały one przebiegi większe niż guma bieżnika. Silna konkurencja i walka o koszty wytwarzania, sprawiają, że opony osobowe produkowane są z minimalnym koniecznym marginesem dodatkowej trwałości.
  • Pośród opon osobowych, które pokonały kilkadziesiąt tysięcy kilometrów po dziurawych polskich drogach, trudno znaleźć nadające się do bieżnikowania.
  • Prawdopodobieństwo wystąpienia usterki w karkasie opony kilkuletniej jest statystycznie większe, niż w karkasie opony nowej.
  • Poziom osiągów, takich jak przyczepność hamowanie, głośność oferowany przez opony bieżnikowane zwykle jest niższy niż opon nowych, a z pewnością nie dorówna oponom z wyższej półki. Jeśli chodzi o rzeźbę bieżnika większość oferowanych modeli jest wzorowanych na modelach (często tych, które już wyszły z produkcji) dużych koncernów. Jak to jednak zwykle bywa kopia nie jest w stanie dorównać oryginałowi. W rzeźbie bieżnika znaczenie mogą mieć kąty ustawienia poszczególnych klocków, specjalnie opracowane lamelki itp. Formy wulkanizacyjne stosowane do bieżnikowanie rzadko są wystarczająco zaawansowane technicznie. Inną kwestią są mieszanki stosowane do bieżnikowania. Koncerny oponiarskie przeznaczają ogromne kwoty na opracowywanie odpowiednich mieszanek, zapewniających zadowalający poziom osiągów. Firmy bieżnikujące zwłaszcza te mniejsze nie mogą sobie zwykle na to pozwolić. Zdarza się, również że do bieżnikowanie stosowane bywają mieszanki odpadowe. Część zakładów korzysta jednak z elastomerów wyższej klasy oferując produkty specjalistyczne o podwyższonych osiągach. Nie liczmy jednak na to w przypadku standardowej opony bieżnikowanej.
  • Ogólnie rzecz ujmując opony bieżnikowane pozbawiane są niesłychanie ważnego etapu rozwoju, badań i testów. Jednocześnie biorąc pod uwagą, że zastosowane karkasy mogą pochodzić od różnych producentów i mogą różnić się budową i właściwościami, powtarzalność osiągów poszczególnych opon jest zdecydowanie mniejsza niż opon nowych.
  • Opony bieżnikowane osiągają krótszy przebieg do wymiany niż opony nowe.
  • Wzrost znaczenia krajów o taniej sile roboczej i w związku z tym obecność na rynku nowych opon o stosunkowo niskiej cenie, zmniejsza dysproporcję cenową między oponami nowymi, a bieżnikowanymi.
  • W pełni zadowalająca jednorodność opon bieżnikowanych osobowych jest cięższa do osiągnięcia niż w przypadku opon nowych, w związku z tym mogą one sprawiać trochę większe problemy jeśli chodzi o wyważenie, mogą generować więcej drgań i hałasu w czasie toczenia. Oferowany poziom może być ciężki do zaakceptowania dla właścicieli współczesnych samochodów.
  • Opony bieżnikowane nie mogą być montowane na osiach kierowanych autobusów o dopuszczalnej prędkości podwyższonej do 100 km/h.
  • Biorąc pod uwagę limity szybkości dla samochodów osobowych z oponami bieżnikowanymi obowiązujące w niektórych krajach (i podstawy ich wprowadzenia), mając takie ogumienie lepiej nie utrzymywać prędkości powyżej 140 km/h przez dłuższy czas podczas podróży autostradą, w upalny dzień.

wtorek, 1 listopada 2011

Skrzynia AW4 rarytas w moim jeepie

AW4(często w opie ogłoszenia napisane japońska skrzynia biegów).

Automatyczna, czterostopniowa skrzynia biegów wykorzystywana w Jeepach XJ Cherokee oraz MJ Comanche w latach 1987 - 2001. Ponadto, w jedynym roku modelowym 1993 montowaną ją w połączeniu z 4-litorwym silnikem AMC 242 w modelu ZJ Grand Cherokee. W większościu przypadków AW4 przenosiła napęd z silników AMC 242 (4.0L, I6) oraz sporadycznie z AMC150 (2.5L I4). Przełożenia skrzyni:  2.80, 1.53, 1.00 & .75.
AW4 to skrzynia lekkiego i średniego obciążenia, choć znana jest ze swojej wytrzymałości w trudnych warunkach. W opinii naszej i innych użytkowników jej mankamentem jest ogromna ilość wydzielanego ciepła i niezbyt wydajne przenoszenie momentu obrotowego przez sprzęgło hydrokinetyczne. Nie zmienia to faktu, ze pod względem mechanicznym, to bardzo przyzwoita skrzynia, która odpowiednio utrzymywana będzie służyć długo i bezawaryjnie.

AW4 ma 130 cm długości. We wcześniejszych modelach wałek wyjściowy miał 21 zębów, w modelach HO od 1991 zastosowano wałek 23-zębowy.

Jako podstawowy model skrzyni w XJ Cherokee, AW4 współpracuje z reduktorami NP/NV231 oraz NP/NV242. Na rynku dostępne są także zestawy adaptacji do reduktora Dana 300 przydatne przy instalacji AW4 np. w modelach ery CJ

Skrzynia ma zasadnicze plusy w stosunku do skrzyni 42RE
Skrzynia ma prosty odpowietrznik w porównaniu do 42RE nie trzeba nic wiercić 
oraz Triptronic który można skonstruować samemu lub kupić gotowca
skrzynia 42RE nie ma takie możliwości

Jak sprawdzić czy mamy taką skrzynię ? bardzo prosto wystarczy spojrzeć na drążek zmiany biegów są pozycje 1-2 i 3
ewentualnie możemy się wczołgać pod samochód i sprawdzić miskę olejową jeśli jest prostokątna to znaczy że mamy AW4

poniedziałek, 31 października 2011

Gadżety jeep

Na stronach można znaleźć fajne gadżety jak ktoś już jest jeepniety
Brelok do kluczy
Wisiorek 
Zegarki
Ważna rzecz to koszulka obowiązkowa pozycja jeepnietych
Obowiązkowa pozycja aby spodnie nie spadły
Fajna zabawka dla dzieci niech też mają jeepa

Plany dla dziecka

Mimo iż jeep się psuje jak każdy samochód to w przyszłości może kupię dla swojego dziecka też jeepa 
Kolor jeszcze zostanie do wybrania :) ale moja przyszła małżonka już się zgodziła mimo że do planowania dziecka nam jeszcze trochę zostało :)

Zima a samochód

Zasady parkowania zimą:
1. zawsze parkujemy przodem do kierunku jazdy
2. wozimy łopatkę do śniegu (najpraktyczniejsza jest składana saperka), oraz  szczotkę do odśnieżania i skrobaczkę
3. na noc nie zaciągamy hamulca ręcznego
4. wycieraczki powinny być odchylone, a jeśli przymarzły do szyby - nie można ich odrywać
Akumulator:
Aby nie odmówił nam posłuszeństwa zimą zadbajmy o niego już teraz. Jeżeli szwankował w zerowej temperaturze, to należałoby się zastanowić nad jego wymianą. Oszczędzimy sobie przykrych niespodzianek i nerwów w czasie większych mrozów podczas tej zimy, ale również podczas kilku następnych. Może więc warto zainwestować w nowy akumulator. Ale póki co możemy oczyścić i nasmarować zaciski, aby miały lepszy kontakt biegunami. Możemy także zakupić pokrowiec na akumulator który na pewno wesprze nasz sprzęt.



Jeśli samochód nie chce zapalić, nie próbujmy metody na "popych" co w automacie jest nie wykonalne. Uszkodzenie paska rozrządu i katalizatora może nas kosztować kilka tysięcy złotych. Pozostaje odpalenie samochodu za pomocą kabli rozruchowych, "pożyczając prąd" od uruchomionego silnika innego pojazdu. Należy przestrzegać zasady, że zaczynamy od połączenia bieguna dodatniego akumulatora innego pojazdu z biegunem dodatnim baterii naszego auta. Następnie drugim przewodem podłączamy biegun ujemny baterii innego pojazdu z metalowym (nieizolowanym) elementem naszego auta z dala od akumulatora. Wtedy odpalamy inny samochód i dopiero po chwili uruchamiamy nasz silnik. Gdy odpali, rozłączamy szybko przewody w odwrotnej kolejności jak podczas łączenia.
Szyby i wycieraczki
Aby uniknąć skrobania szyb i odrywania przymarzniętych wycieraczek wystarczy założyć maty anty szronowe, które zakłada się na noc na przednią szybę. W ostateczności może też być karton z pudełka.
Ruszanie z miejsca.
Z zaśnieżonego miejsca ruszamy powoli na pół sprzęgle, spokojnie i delikatnie wciskając gaz. Koła muszą być wyprostowane. Musimy uważać, aby koła nie buksowały. Utworzy się pod nimi lód i będzie jeszcze trudniej ruszyć. Wtedy też dobrym sposobem jest podłożenie kartonów z pudełka.

Holowanie co i jak?

Jeep w automacie może być holowany dzięki temu iż reduktor możemy rozłączyć ustawiając go na N a biegi zostawiamy na P doświadczyłem tej przyjemności w moim jeepie :)

Oprócz wspomnianej sytuacji niejednokrotnie zachodzi również potrzeba pomocy znajomemu, który utknął na ruchliwym skrzyżowaniu i prosi o pomoc. Jednak nawet doświadczeni kierowcy niejednokrotnie nie wiedzą jak prawidłowo i zgodnie z przepisami wykonać tę - wydawałoby się - prostą czynność. Wielu zleca holowanie zewnętrznym specjalistycznym firmom, jednak czy zawsze zachodzi taka potrzeba? Przyjrzyjmy się podstawowym informacjom z zakresu pomocy drogowej, a w szczególności autoholowania.
Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy uczynić przed holowaniem, jest odpowiednie przygotowanie samochodu oraz pewność, że układ hamulcowy oraz kierowniczy działa bez zarzutu, tzn. nie uległ uszkodzeniu podczas kolizji. Jeśli samochód jest pod tym względem sprawny, warto przyczepić z tyłu trójkąt ostrzegawczy i włączyć światła pozycyjne by samochód był lepiej widoczny. Ważnym elementem jest również wybór odpowiedniej liny holowniczej, najlepiej wykonanej z elastycznego materiału, który zapobiega nadmiernemu szarpaniu np. przy ruszaniu samochodu oraz poruszanie się ze stosunkowo małą prędkością, szczególnie w obrębie zabudowanym. Istotnym czynnikiem jest również to, by holowany samochód prowadzony był przez bardziej doświadczonego kierowcę, dlatego czasem potrzebna będzie zamiana kierowców, co umożliwi sprawniejsze dotarcie na miejsce.
Jeśli jednak uważamy, że umiejętności obu kierowców nie stoją na wysokim poziomie lub samochód nie nadaje się do dalszej jazdy np. z powodu poważnych uszkodzeń, niezbędne może okazać się wykorzystanie lokalnej firmy zajmującej się tego typu usługami, jak np. pomoc drogowa, co zapewni profesjonalną pomoc w tego typu sytuacjach.

Poradnik kupującego

ZJ/ZG poradnik kupującego...

Po znalezieniu  wymarzonego JEEPa ZJ/ZG w pierwszej kolejności weryfikujemy cechy charakterystyczne dla roku i modelu – zderzaki, grill, wyposażenie – zabieramy się za:
1. Oględziny z zewnątrz czy: szczeliny są równe, czy są paski ( nie wszystkie modele je posiadają ), czy lampy są jednakowe,  czy szyby mają taką samą datę produkcji, czy uszczelki drzwi i klapy nie są poprzecierane, czy napisy są równo przyklejone.
2. Oględziny wnętrza: czy działa cała elektryka – fotele, lustra, wycieraczka tył, podgrzewanie foteli, radio, czy wykładzina bagażnika nie jest wilgotna.
3. Oględziny pod maską: czy silnik jest suchy, czy nie ma czegoś poskręcanego na drut i taśmę, czy pas przedni nie lata, kontrola płynów – silnik, skrzynia, płyn chłodniczy – czy są i w jakim stanie.
4. Oględziny pod maską z uruchomionym silnikiem: czy silnik pracuje równo i normalnie, czy nie piszczą rolki i łożyska, w V8 – jak pracuje napinacz paska, w R6 czy nie słychać wydechu – lubiący pękać kolektor jest częstą awarią. W silnikach R6 częste jest charakterystyczne klekotanie silnika. Mogą to być: pompa oleju, popychacze. Silnik 2,5TD: Należy uważnie posłuchać pracy, wszelkiego rodzaju dźwięki typu: puf puf mogą wskazywać na awarię silnika tak jak i twardniejące węże wodne, wszelkiego rodzaju ,, korki w zbiorniczkach,, również. Silnik powinien pracować równo,  dość głośno z charakterystycznym klekotem wiekowego diesla.
5. Oględziny zawieszenia: obejrzenie zawieszenia bez podnośnika jest dość trudne, należy obejrzeć amortyzatory czy są suche, czy nie ma popękanych gum wahaczy, osłon przegubów z przodu. Jeżeli istnieje możliwość  podniesienia auta sprawdzamy luzy piast przednich, luzy na wałach, oglądamy wahacze, drążki i końcówki drążków, przy okazji należy obejrzeć skrzynię biegów i skrzynkę redukcyjną, czy są suche.
6. Silnik w czasie jazdy: czy przyśpiesza równo, nie szarpie, czy nie ma podejrzanych odgłosów w samym silniku i układzie wydechowym.  Dobrze jest zagrzać silnik do maksymalnej dopuszczanej temp. i obserwować jego zachowanie.
7. Układ napędowy w czasie jazdy: sprawdzić czy skrzynia przerzuca płynnie biegi w obie strony, czy działa kikdown ( automat ). Sprawdzić wszystkie położenia reduktora – w zależności od wersji. W reduktorze NP249  sprawdzić działanie visco: maksymalnie skręcić kierownicę na biegu D oraz R. Samochód powinien sam ruszyć, po dodaniu gazu nie powinno występować blokowanie ani przeskakiwanie kół tylnych. Rozpędzić auto i wsłuchać się czy nie dochodzą żadne szumy czy wycia z przodu bądź z tyłu auta, co wskazywało  by na zużycie mostów. Sprawdzić skuteczność hamulców.
8. Dodatkowo: wykonać kluczykowanie, sprawdzić dokumenty i zgodność nr. VIN,

Dokumenty o jakich powinniśmy pamiętać przy odbiorze auta:

1.
     umowa kupna-sprzedaży,
2.
     dowód rejestracyjny pojazdu,
3.
     umowa ubezpieczenia OC wraz z potwierdzeniem opłaty składki,
4.
     karta pojazdu (obowiązkowo, bo w przeciwnym razie nie przerejestrujemy auta),

w przypadku gdy auto posiada LPG dodatkowo:

5.
     karta gwarancyjna instalacji gazowej,
6.
     homologacja instalacji gazowej,
7.
     homologacja butli gazowej,

Wymiary Jeepa Grand Cherokee ZJ

Wymiary Jeepa Grand Cherokee ZJ

Reduktor

Obecnie poszerzam swoją wiedzę na temat jeep-a

Mój jeep posiada reduktor NV-249 oznacza to iż posiada stały napęd na 4 koła
jeśli chodzi o jazdę na czarnym to jest on najlepszy.
Reduktor 249 jest także najwytrzymalszy ze wszystkich jego moment obrotowy to 2442 Nm mniejszy niż NV231 ale opieram się na opiniach
Fajnie by było mieć reduktor NV242

Przekładnia NV242
NV249 taką posiadam

NV231

Jak padł

Wszystko szło dobrze ale mój szef na kierownika działu wybrał człowieka który się do tego nie nadaje bardzo się nie dogadywaliśmy i musiałem zmienić pracę z czym mam problem do teraz.

Brak pracy to wiadomo brak kasy.
Brak kasy brak możliwości kupienia dodatków do pipka.
Samochód nie odpala mi już ponad miesiąc nie mam pieniędzy na zakup części lub na zaprowadzenie go do mechanika.
W tym czasie pisałem na forum poświęcone jeepom ale niestety forum to chyba zeszło na psy bo nie ma odpowiedzi na konkretne pytania a jak się zapytamy jakie koła lepsze 31" czy 32" to dostaniemy tysiąc odpowiedzi.

Próbowałem wielokrotnie ale po dużym czasie sam doszedłem co może być przyczyną.
1. Pompka paliwa gdyż objawy na to wskazywały ale po wymianie brak różnicy.
2. Czujnik Halla w aparacie zapłonowym, bo kilku testach np. odłączenie go i podłączenie nie daje żadnego efektu.
3. Opcja która wydaje mi się najsensowniejsza to komputer ECU.

brak funduszy powoduje to iż nie dam rady go jeszcze naprawić a zima za pasem

Plan

Od tamego czasu zaczołem sobie czytać duże ilości informacji i powstał plan :)

Lift 4-4,5'
Metalowe Zderzaki przód i tył.
Następnie bagażnik dachowy
Światełka brzydkie :)

Mój jeep

W końcu po kilku latach w maju 2011 kupiłem sobie własnego Jeepa
wybór padł na Grand Cherokee ZJ z 93r.

Silnik 4.0 wersja Limited
ubaw co nie miara :)

ale po krótkim czasie udało się zauważyć że coś jest nie tak
Gaz okazał się był założony na sztukę cały parownik okazał się pusty
przełącznik uszkodzony i samochód odmówił posłuszeństwa.
W samochodzie śmierdziało benzyną i nie wiadomo z którego miejsca.
Samochód poszedł do mechanika zmiana gazu na sekwencyjny STAG 300+
Samochód jeździł dużo lepiej palił mniej i wszystko by było fajnie gdyby nie uszkodzona osłona przgubu oraz zapach benzyny w środku.
Osłona przegubu kupiona za grosze i zrobione następnie załatany bak bo jakiś rozsądny mechanik przewiercił dziurę na prze wylot aż weszła w bak i dlatego śmierdziało.

Nastał czas jeżdżenia :) wszystko fajnie oponki miałem w zapasie A/T BFGoodrich 245/75/16
kilka problemów w błotku ale się udawało.